Region Västra Götaland

UKM Sverige är en nationell förening. I föreningen är alla de kommuner och regioner som arrangerar en UKM-festival medlemmar. En av dessa är Västra Götalandregionen.

Regional samordnare

Den regionala samordnaren stödjer arrangören av lokala festivaler och regionfestivalen. Samordnaren fungerar också som en ”spindel i nätet” för nätverket av arrangörer. Regionen eller kommunens representation vid den årliga riksfestivalen ligger också på samordnarens bord.

Malin Bodin, malin@kulturungdom.se

Lokala samordnare

Saknas information (sidan kommer att uppdateras inom kort).

Regionfestival 2019

Värmland + Västra Götaland, Säffle, 17-19/5

Ung ledningsgrupp

Amanda Forsell, Aktivitetschef
amanda.forsell@ukm.se, 070-546 10 30

David Ragnarsson, Kommunikationsschef
david.ragnarsson@ukm.se, 070-588 31 23

Cornelia Morell, Utställningschef
cornelia.morell@ukm.se, 073-533 81 23

Jacob Hellenrud, Scenchef
jacob.hellenrud@ukm.se, 076-100 01 16

Johanna Haugeneset, Aktivitetschef
johanna.haugeneset@ukm.se, 072-238 78 16

Moa Lychou, Deltagarchef
moa.lychou@ukm.se, 070-656 78 08

Ottilia Berglund Ekholm, Programchef
ottilia.berglund-ekholm@ukm.se, 073-096 89 14

Stab

Jonas Swanö, jonas.swano@studieframjandet.se, 073-066 05 38
Malin Bodin, malin@kulturungdom.se, 073-732 91 77
Niklas Lychou, niklas.lychou@saffle.se, 073-080 15 57

Sociala medier

Saknas information (sidan kommer att uppdateras inom kort).