Kontakt.

Lokala festivaler.

Lokala samordnares kontaktuppgifter hittar du längre ner på sidan. Kontaktuppgifter till lokala festivaler hittar på festivalsidan.

Regionala samordnare.

Halland
Mickael Jönsson
mickael.jonsson@varberg.se
072-981 94 78

Skåne
Annica Widmark
annica.widmark@lomma.se
073-341 1375

Tierps kommun
Mathiaz Boström
mathiaz.bostrom@tierp.se
0293-21 83 08

Värmland
Stefan Westling
stefan.westling@regionvarmland.se
054-701 11 22

Västernorrland
Erik Gunnarsson
erik.gunnarsson@scenkonstbolaget.se
060-18 03 92

Västmanland
Emma Rydell
emma.rydell@regionvastmanland.se
021-17 46 62

Västra Götaland
Malin Bodin
malin@kulturungdom.se
073-732 91 77

Fakturaadress.

UKM Sverige
℅ KulturUngdom
Box 13037
402 51 Göteborg
org:nr 893203-5176

Webbmaster.

Stefan Westling
stefan.westling@regionvarmland.se

Lokala samordnare.

Halland

Halmstad
Johanna Strid
johanna.strid@halmstad.se
070-563 28 18

Falkenberg

Laholm

Kungsbacka

Varberg

Skåne

Hörby
Mattias Jonasson
mattias.jonasson@horby.se
073-331 81 78

Landskrona
Ideal Theranda
ideal.theranda@landskrona.se
070-947 02 24

Lomma
Annica Widmark
annica.widmark@lomma.se
073-341 13 75

Lund
Ida Heinolsson
ida.heinolsson@lund.se

Osby
Cecilia Pedersen
cecilia.pedersen@osby.se
070-931 83 12

Svedala
Mårten Jönsson
marten.jonsson@svedala.se
070-989 64 04

Trelleborg
Niclas Olsson
niclas.olsson@trelleborg.se
0410-73 38 88

Tierps kommun

Skärplinge
Mathiaz Boström
mathiaz.bostrom@tierp.se
0293-21 83 08

Örbyhus
Mathiaz Boström
mathiaz.bostrom@tierp.se
0293-21 83 08

Uppsala kommun

Karin Sundeqvist
karin.sundequist@uppsala.se
018-727 17 68

Värmland

Arvika
Jonas Swanö
jonas.swano@studieframjandet.se
073-066 05 38

Ottilia Berglund Ekholm
ottiliaberglundekholm@hotmail.com
073-096 89 14

Eda
Maria Hammargren
maria.hammargren@eda.se
070-302 44 86

Mikael Edvardsson
mikael.edvardsson@eda.se
070-302 44 82

Filipstad
Mohammadreza Pakmehr
mohammadreza.pakmehr@filipstad.se
070-328 21 03

Susanne Berggren
susanne.berggren@filipstad.se
072-599 03 39

Grums
Anna-Karin Elvin
anna-karin.elvin@edu.grums.se
070-225 65 11

Hagfors
Christopher Davidsson
christopher.davidsson@skolor.hagfors.se
070-604 32 54

Stefan Möllberg
stefan.mollberg@skolor.hagfors.se
070-318 71 58

Tina Bergenbrink
tina.bergenbrink@hagfors.se
070-384 75 34

Hammarö
Malin Lloyd
malin.lloyd@hammaro.se
073-833 42 45

Karlstad/Hagaborg
Karl-Johan Larsson
karl-johan.larsson2@karlstad.se
054-540 24 93

Karlstad/Kronoparken
Cathrine Lindberg
cathrine.lindberg@karlstad.se
070-001 84 04

Karlstad/Molkom
Oskar Strålman
molkom.fritidsgard@karlstad.se
054-540 25 07

Karlstad/Orrholmen
Marina Hansson Larsson
marina.hansson-larsson@karlstad.se
070-285 13 33

Karlstad/UNO
Sofi Bertilsson
sofi.bertilsson@karlstad.se
073-505 67 04

Karlstad/Vålberg
Ivan Sindy
sjosala.fritidsgard@karlstad.se
054-540 24 95

Säffle
Niklas Lychou
niklas.lychou@saffle.se
073-080 15 57

Torsby
Michael Åkerlund
michael.akerlund@torsby.se
070-688 65 16

Jenny Boström
jenny.bostrom@edu.torsby.se
076-836 43 05

Årjäng
Sebastian Kristiansson
sebastian.kristiansson@arjang.se

Thomas Fredriksson
thomas.fredriksson@arjang.se

Västernorrland

Kramfors

Sollefteå

Sundsvall
Leif Persson
leif.persson@sundsvall.se
070-673 87 44

Timrå
Emelie Alexandersson
emelie.alexandersson@sorakersfolketshus.se
073-818 64 69

Ånge
Åsa Hellhoff
haveroasa@hotmail.com
070-383 50 79

Örnsköldsvik
Annika Sjöström
annika.sjostrom@ornskoldsvik.se
070-329 71 53

Västmanland

Hallstahammar
Clara Strömberg Ivemyr
clara.ivemyrstromberg@hallstahammar.se
072-595 27 49

Köping/Arboga/Kungsör
Jim Bergqvist
jim.bergqvist@abf.se
073-805 35 13

Arboga
Magnus Axelsson
magnus.axelsson@arboga.se

Kungsör
Lina Ekdahl
lina.ekdahl@kungsor.se

Köping
Pernilla Einan
pernilla.einan@koping.se

Norra Västmanland
Norberg/Fagersta/Skinnskatteberg
Carina Sörhammar
carina.sorhammar@norberg.se

Sala
Kent Fritz
kent.fritz@sala.se
070-662 84 48

Surahammar
Simon Mälberg
simonmrap@gmail.com
076-191 82 01

Tillberga
Anders Flodström
anders.flodstrom@tillbergags.nu

Västerås
Karin Engelholm
karin.engelholm@vasteras.se

Västra Götaland

Alingsås
Petter Carlsson
petter.carlsson@alingsas.se
073-426 97 80

Bengtsfors/Dals-Ed
Emanuel Tägil
emanuel.tagil@bengtsfors.se

Morgan Funevall
morgan.funevall@dalsed.se
0534-190 66

Borås
Niklas Axelsson
nicklas.a.axelsson@boras.se
076-346 46 27

Lidköping
Anna Gunnarsson
anna.gunnarsson2@lidkoping.se

Lilla Edet/Ale/Kungälv
Anna Svensson
anna.svensson@lillaedet.se
0520-65 95 82

Linnea Thunberg
linnea.thunberg@ale.se
070-432 06 90

Anneli Lagergren
anneli.lagergren@kungalv.se

Mölndal
Jörgen Hjerpe
jorgen.hjerpe@molndal.se
070-769 03 53

Daniel Pawholm
daniel.pawholm@molndal.se

Skövde
Sofia Lindahl
sofia.lindahl@skovde.se
0500-49 89 62

Stenungsund
Christoffer Ahlberg
christoffer.ahlberg@stenungsund.se
0303-73 83 48